Podium huren voor een zakelijk event, congres, presentatie of bedrijfsfeest
Wil je een podium huren voor een zakelijk event, congres, seminar, presentatie, productlancering, opening, personeelsfeest, bedrijfsfeest, prijsuitreiking, panelgesprek of zakelijke bijeenkomst? Bano verhuurt professionele podia en podiumtechniek in Groningen, Drenthe, Friesland en de rest van Noord-Nederland. We helpen je met podiumdelen, podiumopstelling, geluid, microfoons, verlichting, schermen, LED-schermen, trappen, afwerking, opbouw en technische ondersteuning.
Een podium geeft je event direct meer focus. Sprekers zijn beter zichtbaar, een prijsuitreiking krijgt meer gewicht, een productlancering voelt professioneler en een DJ of band krijgt een duidelijke plek. Het podium hoeft niet altijd groot te zijn, maar moet wel passen bij de ruimte, het programma en het aantal bezoekers.
Bano kijkt daarom niet alleen naar de afmeting van het podium. We kijken naar zichtlijnen, hoogte, veiligheid, belasting, looproutes, verlichting, geluid, schermen en de rol van het podium in het event. Op basis daarvan maken we een praktische podiumoplossing die past bij je evenement.
Podium huren voor zakelijke events
Bij zakelijke events draait een podium vaak om zichtbaarheid en structuur. Het publiek weet waar het programma plaatsvindt, de spreker heeft een duidelijke positie en techniek zoals microfoons, schermen en verlichting kan netjes worden geïntegreerd.
Bano verhuurt podia voor onder andere:
- Zakelijke events
- Congressen
- Seminars
- Presentaties
- Productlanceringen
- Bedrijfsopeningen
- Panelgesprekken
- Prijsuitreikingen
- Personeelsfeesten
- Bedrijfsfeesten
- DJ-sets en bands
- Hybride events en livestreams
Wanneer heb je een podium nodig?
Een podium is vooral handig wanneer het programma goed zichtbaar moet zijn. Bij kleine groepen kan een duidelijke spreekplek genoeg zijn. Bij grotere groepen, officiële momenten of events met meerdere onderdelen zorgt een podium voor overzicht en uitstraling.
Een podium is vaak geschikt bij:
- Speech of presentatie
- Congres of seminar
- Productlancering
- Officiële opening
- Panelgesprek
- Prijsuitreiking
- Jubileum
- DJ of band
- Personeelsfeest
- Livestream of opname
Welk podium past bij je event?
Het juiste podium hangt af van het programma, de ruimte en het aantal bezoekers. Een spreker heeft vaak minder ruimte nodig dan een panelgesprek. Een DJ heeft andere techniek nodig dan een productlancering. Een band vraagt weer om meer podiumoppervlak, stroom, geluid en monitoring.
Klein podium
Een klein podium is geschikt voor speeches, presentaties, officiële momenten, prijsuitreikingen en compacte zakelijke bijeenkomsten. Het maakt de spreker beter zichtbaar zonder dat het podium te dominant wordt.
Podium voor congres
Een congrespodium wordt vaak gecombineerd met presentatiescherm, microfoons, verlichting en eventueel livestream of opname. Zichtbaarheid en betrouwbaarheid zijn hierbij belangrijk.
Podium voor productlancering
Bij een productlancering moet het podium ruimte bieden aan spreker, product, scherm, video en eventueel onthullingstechniek. Het podium ondersteunt het lanceringsmoment.
Podium voor panelgesprek
Bij een panelgesprek is ruimte nodig voor stoelen, tafel, moderator en panelleden. Ook microfoons, verlichting en camera’s moeten goed worden geplaatst.
Podium voor DJ of band
Een podium voor DJ of band vraagt om voldoende ruimte voor apparatuur, artiesten, kabels, speakers, verlichting en veilige toegang.
Podium voor opening of onthulling
Bij een opening moet het podium het officiële moment ondersteunen. Denk aan een spreker, microfoon, licht op het moment, muziek en eventueel een scherm of onthulling.
Uitleg voor leken: wat krijg je als je een podium huurt?
Een podium huren betekent dat er tijdelijke podiumdelen worden geplaatst waarop sprekers, artiesten, producten of programmaonderdelen beter zichtbaar zijn. Het podium kan laag en compact zijn, maar ook groter worden opgebouwd voor een congres, band, DJ of productlancering.
Naast het podium zijn vaak extra onderdelen nodig. Denk aan trappen, rok of afwerking rondom het podium, verlichting, microfoons, speakers, schermen, stroom en technische ondersteuning.
Een voorbeeld: je organiseert een congres met 150 bezoekers. Dan is een podium handig voor de spreker, het scherm en het panelgesprek. Het podium wordt gecombineerd met microfoons, geluid, licht en presentatiebeeld.
Een ander voorbeeld: je organiseert een bedrijfsfeest met DJ. Dan is een podium nodig voor de DJ-booth, speakers, feestverlichting en eventueel een korte speech vooraf.
Je hoeft zelf niet precies te weten hoeveel podiumdelen nodig zijn. Vertel wat er op het podium gebeurt, hoeveel bezoekers er zijn en waar het event plaatsvindt. Dan adviseren wij een praktische podiumoplossing.
Podium huren voor presentatie
Bij een presentatie helpt een podium om de spreker beter zichtbaar te maken. Vooral bij grotere groepen of staand publiek is dat prettig. Het podium geeft de presentatie meer focus en maakt de opstelling professioneler.
Voor presentaties leveren we vaak:
- Compact podium
- Microfoon voor spreker
- Geluidsinstallatie
- Presentatiescherm of projectie
- Podiumverlichting
- Presentatieclicker en laptopaansluiting
- Technische ondersteuning
Podium huren voor congres of seminar
Bij een congres of seminar is een podium vaak het centrale punt van de zaal. Sprekers, panelleden en presentaties komen daar samen. Het podium moet goed zichtbaar zijn en praktisch samenwerken met schermen, geluid en verlichting.
Voor congressen kijken we naar:
- Aantal bezoekers
- Zaalopstelling
- Schermpositie
- Aantal sprekers
- Panelgesprek of Q&A
- Livestream of opname
- Looproutes en veiligheid
Podium huren voor productlancering
Bij een productlancering is het podium onderdeel van de beleving. Het product, de spreker, video, muziek en verlichting moeten samen het lanceringsmoment versterken.
Voor productlanceringen combineren we vaak:
- Podium of presentatieplek
- LED-scherm of groot display
- Productverlichting
- Microfoon voor host of spreker
- Geluid voor video en muziek
- Onthullingstechniek
- Opname of livestream
Podium huren voor officiële opening
Bij een officiële opening zorgt een podium voor een duidelijke plek voor speeches, onthulling of symbolische handeling. Het hoeft niet groot te zijn, maar moet wel netjes, veilig en goed zichtbaar zijn.
Een podium voor een opening wordt vaak gecombineerd met microfoon, geluid, verlichting, scherm en muziek.
Podium huren voor panelgesprek
Bij een panelgesprek moet het podium ruimte bieden aan meerdere sprekers en een moderator. De opstelling moet comfortabel zijn voor de sprekers en duidelijk zichtbaar voor het publiek.
Voor panelgesprekken leveren we vaak:
- Podiumdelen
- Stoelen of tafelopstelling in overleg
- Microfoons voor panelleden
- Microfoon voor moderator
- Verlichting op panel
- Camera’s, livestream of opname indien gewenst
Podium huren voor prijsuitreiking
Bij een prijsuitreiking of awardmoment wil je dat het moment zichtbaar en feestelijk is. Een podium geeft winnaars, host en sprekers een duidelijke plek.
Voor prijsuitreikingen combineren we podium vaak met:
- Microfoon voor host
- Geluid en muziek
- Scherm voor namen of visuals
- Podiumverlichting
- Fotomoment op podium
- Technische ondersteuning voor timing
Podium huren voor bedrijfsfeest
Bij een bedrijfsfeest kan een podium worden gebruikt voor DJ, band, speeches, quiz, prijsuitreiking of entertainment. Het podium helpt om het programma overzichtelijk en zichtbaar te maken.
Een podium voor bedrijfsfeest wordt vaak gecombineerd met geluid, microfoons, sfeerverlichting, feestverlichting en eventueel schermen.
Podium huren voor DJ
Een DJ-podium geeft de DJ een duidelijke plek en maakt de feestopstelling netter. Er moet voldoende ruimte zijn voor DJ-booth, apparatuur, kabels, verlichting en eventueel scherm of visuals.
Voor DJ-podia leveren we vaak:
- Podiumdelen
- DJ-booth of tafel in overleg
- Geluid en subwoofers
- Feestverlichting
- Microfoon voor aankondigingen
- Technische opbouw en test
Podium huren voor band
Een band heeft meer podiumruimte nodig dan een spreker of DJ. Er moet plek zijn voor muzikanten, instrumenten, versterkers, monitoren, microfoons en kabels.
Voor bands kijken we naar bandbezetting, geluidsinstallatie, stroom, podiumgrootte, monitoring, verlichting en opbouwtijd.
Podium huren met geluid
Een podium werkt bijna altijd samen met geluid. Sprekers moeten verstaanbaar zijn, muziek moet goed klinken en video moet hoorbaar zijn. Daarom leveren we podia vaak samen met geluidsinstallatie en microfoons.
Bano kan podia combineren met:
- Speakers
- Subwoofers
- Microfoons
- Mixer en bekabeling
- Geluid voor DJ of band
- Geluid voor video of livestream
Podium huren met verlichting
Verlichting zorgt dat het podium zichtbaar en representatief wordt. Bij speeches, productlanceringen, prijsuitreikingen en livestreams is licht belangrijk. Bij bedrijfsfeesten en DJ-sets zorgt verlichting juist voor sfeer en energie.
Podiumverlichting kan worden gebruikt voor:
- Spreker uitlichten
- Panel uitlichten
- Product of onthulling uitlichten
- DJ of band verlichten
- Foto en video verbeteren
- Huisstijlkleuren toevoegen
- Feestelijke sfeer maken
Podium huren met scherm of LED-scherm
Een scherm maakt het podium sterker. Denk aan PowerPoint, productvideo, sponsorlogo’s, programma, livestreambeeld, visuals of countdown. Het scherm moet goed worden afgestemd op podiumhoogte, kijkafstand en verlichting.
Bano kan podia combineren met displays, LED-schermen, projectie of touchscreens.
Podium huren met livestream of opname
Als het event wordt opgenomen of gelivestreamd, moet het podium ook goed werken voor camera. Sprekers, panelleden, schermen en producten moeten goed zichtbaar zijn.
We stemmen podium, camera’s, microfoons, verlichting, schermen en regie op elkaar af.
Podium huren met opbouw en technische controle
Een podium moet veilig en netjes worden opgebouwd. Daarnaast moet de techniek op en rondom het podium goed worden aangesloten en getest. Daarom verzorgen we opbouw, technische controle en afbouw.
We kunnen helpen met:
- Advies over podiumgrootte en hoogte
- Levering van podiumdelen
- Trap, afwerking en praktische inrichting
- Geluid en microfoons
- Podiumverlichting en sfeerverlichting
- Schermen, LED of projectie
- Livestream of opname indien gewenst
- Technische ondersteuning tijdens het event
Welke informatie helpt bij je aanvraag?
Je hoeft geen podiumplan te maken. Met een paar praktische antwoorden kunnen wij snel inschatten welk podium past bij je event.
1. Wat organiseer je?
Bijvoorbeeld een congres, presentatie, productlancering, opening, bedrijfsfeest, personeelsfeest, prijsuitreiking of panelgesprek.
2. Waar vindt het event plaats?
Noem de locatie, plaats en ruimte. Bijvoorbeeld Groningen, Assen, Leeuwarden, Drachten, Emmen, Hoogeveen of een andere plaats in Noord-Nederland.
3. Hoeveel bezoekers verwacht je?
Dit bepaalt podiumhoogte, zichtbaarheid en opstelling.
4. Wat gebeurt er op het podium?
Denk aan speech, presentatie, panel, DJ, band, productonthulling, prijsuitreiking of optreden.
5. Hoeveel mensen staan of zitten op het podium?
Dit bepaalt de benodigde podiumgrootte.
6. Is er geluid nodig?
Bij sprekers, DJ, band, video of presentatie is geluid belangrijk.
7. Is er verlichting nodig?
Bij speeches, panels, foto, video, livestream en feestmomenten is podiumverlichting vaak verstandig.
8. Is er een scherm of LED-scherm nodig?
Voor presentaties, video, programma of visuals kan een scherm waardevol zijn.
9. Wordt het event opgenomen of gelivestreamd?
Dan stemmen we podium, camera’s, licht en geluid daarop af.
10. Wil je technische ondersteuning tijdens het event?
Bij podium, geluid, licht, schermen of livestream is dat vaak verstandig.
Waarom een podium huren bij Bano?
Bano komt uit de praktijk van events, AV-verhuur, standbouw en audiovisuele techniek. We weten dat een podium niet alleen een verhoging is, maar het centrum van je programma. Zichtbaarheid, veiligheid, geluid, licht en beeld moeten samen kloppen.
Je hoeft zelf niet te bepalen hoeveel podiumdelen, lampen, speakers of microfoons nodig zijn. Vertel wat er op het podium gebeurt en hoe het event eruitziet. Dan vertalen wij dat naar een praktische podiumoplossing.
Je kiest voor Bano als je zoekt naar:
- Professionele podia voor zakelijke events
- Advies over podiumgrootte, hoogte, zichtlijnen en opstelling
- Een ervaren AV-verhuurpartner uit Groningen
- Opbouw, aansluiting en technische controle
- Podium voor congressen, presentaties, openingen, bedrijfsfeesten en lanceringen
- Combinaties met geluid, microfoons, verlichting, schermen, livestream en opname
Podium huren in Groningen, Drenthe en Friesland
Bano verhuurt podia voor zakelijke events, congressen, presentaties, openingen, bedrijfsfeesten en personeelsfeesten in Groningen, Drenthe en Friesland. We werken onder andere in Groningen, Assen, Emmen, Hoogeveen, Meppel, Drachten, Leeuwarden, Heerenveen, Sneek, Veendam, Winschoten, Delfzijl en omliggende plaatsen.
Wil je een podium huren buiten Noord-Nederland? Ook dan kun je contact opnemen. Afhankelijk van de aanvraag denken we graag mee.
Podium huren voor event? Vraag vrijblijvend advies aan
Wil je een podium huren voor een event, congres, presentatie, productlancering, opening, bedrijfsfeest of panelgesprek? Stuur ons kort wat je organiseert, waar het plaatsvindt, hoeveel bezoekers je verwacht en wat er op het podium gebeurt.
Weet je nog niet precies welk podium je nodig hebt? Geen probleem. Wij helpen je om de aanvraag duidelijk te maken.
Vraag vrijblijvend een podium voor je event aan bij Bano.
Veelgestelde vragen over podium huren voor event
Wat kost een podium huren?
De kosten hangen af van podiumgrootte, hoogte, locatie, huurperiode, opbouw, afwerking en eventuele combinatie met geluid, licht of schermen.
Hoe groot moet een podium zijn?
Dat hangt af van wat er op het podium gebeurt. Een spreker heeft minder ruimte nodig dan een panel, DJ, band of productpresentatie.
Kunnen jullie een klein podium leveren?
Ja. Bano levert compacte podia voor speeches, presentaties, openingen, prijsuitreikingen en zakelijke bijeenkomsten.
Kunnen jullie podium combineren met geluid?
Ja. We leveren podia vaak samen met speakers, microfoons, mixer en technische ondersteuning.
Kunnen jullie podiumverlichting leveren?
Ja. We leveren verlichting voor sprekers, panelgesprekken, DJ, band, productlanceringen, openingen en foto of video.
Kunnen jullie een podium leveren voor DJ of band?
Ja. We leveren podia voor DJ’s, bands en entertainment, inclusief geluid en verlichting indien gewenst.
Kunnen jullie een podium combineren met LED-scherm?
Ja. Bano kan podium, LED-scherm, displays, projectie, geluid en verlichting samen leveren.
Kunnen jullie het event ook opnemen of livestreamen?
Ja. We kunnen podiumtechniek combineren met camera’s, microfoons, livestream, opname en regie.
Kunnen jullie alles opbouwen en afbouwen?
Ja. We leveren, bouwen op, controleren de techniek en bouwen na afloop weer af.
Werken jullie alleen in Groningen?
Nee. Bano verhuurt podia in Groningen, Drenthe, Friesland en andere locaties in Noord-Nederland.
