Overslaan naar inhoud

Presentatiescherm huren voor een congres, seminar of zakelijke bijeenkomst

Wil je een presentatiescherm huren voor een congres, seminar, symposium, kennissessie, zakelijke bijeenkomst, personeelsbijeenkomst, klantdag of hybride event? Bano verhuurt professionele presentatieschermen voor congressen en zakelijke events in Groningen, Drenthe, Friesland en de rest van Noord-Nederland. We helpen je met grote displays, LED-schermen, projectieschermen, beamers, schermen voor podium, laptopaansluiting, geluid, microfoons, livestream, opname en technische ondersteuning.

Bij een congres moet iedereen de presentatie goed kunnen volgen. De spreker kan nog zo sterk zijn, maar als slides niet leesbaar zijn, video niet goed zichtbaar is of het scherm te klein is voor de zaal, verliest het programma kracht. Een goed presentatiescherm zorgt voor rust, duidelijkheid en een professionele uitstraling.

Bano kijkt daarom naar de zaal, het aantal bezoekers, de kijkafstand, het podium, de lichtinval en de content. Gaat het om PowerPoint, video, sponsorlogo’s, panelvragen, livestreambeeld of online sprekers? Op basis daarvan adviseren we welk scherm het beste past bij je congres.

Presentatiescherm huren voor congressen en seminars

Een congres of seminar vraagt om een schermoplossing die betrouwbaar en goed zichtbaar is. Vaak zijn er meerdere sprekers, verschillende presentaties, video’s, panelgesprekken en soms online deelnemers. Het scherm moet al die onderdelen duidelijk ondersteunen.

Bano verhuurt presentatieschermen voor onder andere:

  • Congressen
  • Seminars
  • Symposia
  • Kennissessies
  • Zakelijke bijeenkomsten
  • Klantdagen
  • Personeelsbijeenkomsten
  • Directiepresentaties
  • Panelgesprekken
  • Hybride congressen
  • Productpresentaties
  • Break-out sessies

Welk presentatiescherm heb je nodig voor een congres?

Het juiste presentatiescherm hangt af van de zaal en de inhoud. Een kleine seminarzaal kan genoeg hebben aan een groot display of projectie. Een grotere congreszaal vraagt soms om een LED-scherm of meerdere schermen. Bij veel daglicht is helderheid extra belangrijk.

Groot display

Een groot display is geschikt voor kleinere congressen, seminars, break-out sessies en zakelijke presentaties. Het beeld is helder en de opstelling is relatief compact.

LED-scherm

Een LED-scherm is geschikt voor grotere congressen, veel video, veel licht of een podiumopstelling met meer impact. LED geeft helder beeld en kan onderdeel worden van het podiumontwerp.

Projectiescherm met beamer

Projectie werkt goed in zalen waar het licht gedimd kan worden en waar voldoende projectieafstand is. Het kan een praktische oplossing zijn voor seminars, congressen en presentaties met groot beeld.

Meerdere schermen

Bij grotere zalen of brede opstellingen kunnen meerdere schermen nodig zijn. Zo blijft de presentatie ook voor mensen aan de zijkant of achterin goed zichtbaar.

Scherm voor podium

Een scherm bij het podium ondersteunt sprekers, presentaties, sponsorbeeld, video en panelgesprekken. Het scherm moet goed worden afgestemd op podium, verlichting en zaalopstelling.

Scherm voor online spreker of hybride congres

Bij hybride congressen kan een scherm nodig zijn voor online sprekers, online deelnemers, Q&A, chat of livestreambeeld. Dat vraagt om goede koppeling met camera’s, microfoons en platform.

Uitleg voor leken: wat krijg je als je een presentatiescherm huurt?

Een presentatiescherm huren betekent dat je een professioneel scherm krijgt waarop sprekers hun presentatie, video of informatie kunnen tonen. Dat kan een groot display zijn, een LED-scherm of een projectiescherm met beamer.

Naast het scherm zijn vaak extra onderdelen nodig. Denk aan laptopaansluiting, HDMI-kabels, adapters, presentatieclicker, geluid voor video, microfoons voor sprekers en eventueel een technicus die alles bedient.

Een voorbeeld: je organiseert een congres met 180 bezoekers. Er zijn vijf sprekers met PowerPoint, twee video’s en een panelgesprek. Dan heb je een scherm nodig dat groot genoeg is voor de hele zaal, plus geluid, microfoons en technische bediening.

Een ander voorbeeld: je organiseert een hybride seminar. Dan moet de zaal de presentatie zien, maar online kijkers moeten diezelfde slides ook in de stream meekrijgen. Dan stemmen we scherm, camera’s, presentatiebeeld en livestream op elkaar af.

Je hoeft zelf niet precies te weten welk schermtype nodig is. Vertel hoeveel bezoekers er zijn, hoe de zaal eruitziet en wat je wilt tonen. Dan adviseren wij een praktische schermoplossing.

Presentatiescherm huren voor PowerPoint op congres

PowerPoint is vaak de basis van een congresprogramma. Slides met tekst, grafieken, tabellen, foto’s en schema’s moeten goed leesbaar zijn. Vooral de afstand tot de achterste rij bepaalt hoe groot het scherm moet zijn.

Voor PowerPoint presentaties kijken we naar:

  • Aantal bezoekers
  • Kijkafstand
  • Schermformaat
  • Hoeveel tekst op de slides staat
  • Beeldverhouding
  • Laptopaansluiting
  • Presentatieclicker

Presentatiescherm huren voor seminar

Bij een seminar staat de inhoud centraal. Het scherm moet duidelijk zijn, zonder dat de techniek te veel aandacht vraagt. Een groot display of projectiescherm is vaak voldoende, afhankelijk van ruimte en groepsgrootte.

Bano kan het scherm combineren met microfoon, geluid, opname of livestream als dat nodig is.

Presentatiescherm huren voor symposium

Bij een symposium zijn er vaak meerdere sprekers, wetenschappelijke of inhoudelijke presentaties en soms veel tekst of data op slides. Dan is leesbaarheid extra belangrijk.

We kijken naar schermformaat, resolutie, zaalopstelling en de manier waarop presentaties worden gewisseld tussen sprekers.

Presentatiescherm huren voor panelgesprek

Bij een panelgesprek kan een scherm worden gebruikt voor stellingen, vragen, pollresultaten, namen van panelleden, sponsorlogo’s of presentatiebeelden. Het scherm helpt om het gesprek visueel te ondersteunen.

Voor panelgesprekken kan het scherm worden gecombineerd met microfoons, camera’s, verlichting, opname en livestream.

Presentatiescherm huren voor sponsorlogo’s en programma

Bij congressen en seminars wordt een presentatiescherm vaak gebruikt voor meer dan alleen slides. Denk aan sponsorlogo’s, programma, pauzetijden, namen van sprekers, zaalindeling of praktische informatie.

Een scherm kan helpen om het programma overzichtelijker en professioneler te maken.

Presentatiescherm huren voor video op congres

Video wordt steeds vaker gebruikt tijdens congressen. Denk aan introvideo’s, klantcases, productvideo’s, interviews, aftermovies of online bijdragen. Dan is niet alleen het scherm belangrijk, maar ook het geluid.

Voor video controleren we:

  • Bestandsformaat of afspeelbron
  • Resolutie
  • Beeldverhouding
  • Geluid bij de video
  • Startmoment in het programma
  • Of video via laptop, mediaspeler of regie draait

LED presentatiescherm huren voor congres

Een LED presentatiescherm is geschikt als je helder beeld, grote impact en een professionele podiumuitstraling wilt. Dit is vooral interessant bij grotere congressen, corporate events en presentaties met veel video of merkbeeld.

LED is vaak interessant wanneer:

  • De zaal veel licht heeft
  • Het scherm groot moet zijn
  • Video belangrijk is
  • Het podium premium moet ogen
  • Er veel visuele content is
  • Het scherm onderdeel is van het eventdesign

Projectiescherm huren voor congres

Projectie kan goed werken bij congressen en seminars in zalen waar licht goed te regelen is. Een projectiescherm met passende beamer kan een groot beeld geven zonder dat direct een LED-scherm nodig is.

Bij projectie kijken we naar lichtinval, projectieafstand, schermhoogte, beamerpositie en zichtlijnen.

Meerdere schermen huren voor congres

Bij grotere congressen kan één scherm niet genoeg zijn. Mensen aan de zijkant of achterin kunnen dan moeite hebben om de presentatie goed te zien. Meerdere schermen kunnen de leesbaarheid verbeteren.

Meerdere schermen zijn handig bij:

  • Brede zalen
  • Diepe zalen
  • Grote groepen
  • Meerdere publiekszones
  • Hybride events
  • Congressen met podium en panel

Presentatiescherm huren voor hybride congres

Bij een hybride congres moet het scherm niet alleen werken voor de zaal, maar ook samen met online techniek. De zaal ziet de presentatie, online spreker of Q&A. Online kijkers krijgen de presentatie direct in de stream.

Bano kan schermen combineren met:

  • Camera’s
  • Microfoons
  • Livestream
  • Online platform
  • Regie
  • Opname
  • Schermen voor online sprekers of chat

Presentatiescherm huren met geluid

Als er video, online sprekers of audio in presentaties zit, is geluid nodig. Het scherm toont beeld, maar het geluid moet via speakers of een geluidsinstallatie komen.

Bano kan presentatieschermen combineren met:

  • Speakers
  • Microfoons
  • Audio voor video
  • Geluid voor online sprekers
  • Geluid voor livestream of opname
  • Technische bediening

Presentatiescherm huren met microfoons

Bij congressen en seminars zijn microfoons bijna altijd nodig. Sprekers, moderators, panelleden en vragen uit de zaal moeten goed hoorbaar zijn.

Veelgebruikte microfoons zijn:

  • Headsetmicrofoons voor sprekers
  • Draadloze handmicrofoons voor host of Q&A
  • Dasspeldmicrofoons voor interview of opname
  • Tafelmicrofoons voor panel
  • Microfoon voor zaalvragen

Presentatiescherm huren met livestream of opname

Een congres wordt vaak opgenomen of gelivestreamd. Dan moet het scherm samenwerken met camera’s, microfoons en presentatiebeeld. Slides moeten niet alleen in de zaal zichtbaar zijn, maar ook goed in de livestream of opname terechtkomen.

We stemmen scherm, regie, camera’s, geluid en presentatiebronnen goed op elkaar af.

Presentatiescherm huren met opbouw en technische controle

Bij een congres wil je niet vlak voor de start ontdekken dat een laptop niet aansluit, een video geen geluid heeft of het scherm te klein is. Daarom kunnen we het scherm leveren, plaatsen, aansluiten, testen en na afloop weer afbouwen.

We kunnen helpen met:

  • Advies over schermformaat en schermtype
  • Levering van display, LED-scherm of projectiescherm
  • Aansluiten van laptops, mediaspelers of regie
  • Testen van PowerPoint, video en geluid
  • Combinatie met microfoons, speakers en verlichting
  • Scherm voor podium, panel, hybride event of livestream
  • Technische ondersteuning tijdens het congres
  • Afbouw na afloop

Welke informatie helpt bij je aanvraag?

Je hoeft geen technisch schermplan te maken. Met een paar praktische antwoorden kunnen wij snel inschatten welk presentatiescherm past bij je congres.

1. Wat organiseer je?

Bijvoorbeeld een congres, seminar, symposium, kennissessie, klantdag, personeelsbijeenkomst of hybride event.

2. Waar vindt het congres plaats?

Noem de locatie, plaats en zaal. Bijvoorbeeld Groningen, Assen, Leeuwarden, Drachten, Emmen, Hoogeveen of een andere plaats in Noord-Nederland.

3. Hoeveel bezoekers verwacht je?

Dit bepaalt schermformaat, zichtbaarheid en eventuele noodzaak voor meerdere schermen.

4. Wat wil je tonen?

Denk aan PowerPoint, video, sponsorlogo’s, programma, livestreambeeld, online spreker, panelvragen of pollresultaten.

5. Hoe ziet de zaalopstelling eruit?

Bij brede of diepe zalen kan een andere schermopstelling nodig zijn.

6. Is er veel licht in de ruimte?

Bij veel daglicht of felle verlichting kan een LED-scherm of groot display beter zijn dan projectie.

7. Zijn er meerdere sprekers?

Dan is technische begeleiding bij presentatiewissels vaak verstandig.

8. Is er geluid nodig bij video of online sprekers?

Dan nemen we audio mee in de techniek.

9. Wordt het congres opgenomen of gelivestreamd?

Dan stemmen we schermen, camera’s, geluid en presentatiebeeld daarop af.

10. Wil je technische ondersteuning tijdens het congres?

Bij congressen met meerdere sprekers, video, livestream of panel is dat vaak verstandig.

Waarom een presentatiescherm huren bij Bano?

Bano komt uit de praktijk van events, AV-verhuur, studio en audiovisuele installaties. We weten dat een congres niet alleen een scherm nodig heeft, maar een complete beeldoplossing die past bij spreker, zaal, publiek en programma.

Je hoeft zelf niet te bepalen welk schermformaat, schermtype of welke aansluiting nodig is. Vertel hoe je congres eruitziet en wat je wilt tonen. Dan vertalen wij dat naar een praktische schermoplossing.

Je kiest voor Bano als je zoekt naar:

  • Professionele presentatieschermen voor congressen en seminars
  • Advies over LED, displays, projectie, schermformaat en zichtlijnen
  • Een ervaren AV-verhuurpartner uit Groningen
  • Opbouw, aansluiting en technische controle
  • Schermen voor PowerPoint, video, panels, sponsorbeeld en hybride congressen
  • Combinaties met geluid, microfoons, livestream, opname en regie

Presentatiescherm huren voor congres in Groningen, Drenthe en Friesland

Bano verhuurt presentatieschermen voor congressen, seminars, symposia en zakelijke bijeenkomsten in Groningen, Drenthe en Friesland. We werken onder andere in Groningen, Assen, Emmen, Hoogeveen, Meppel, Drachten, Leeuwarden, Heerenveen, Sneek, Veendam, Winschoten, Delfzijl en omliggende plaatsen.

Organiseer je een congres buiten Noord-Nederland? Ook dan kun je contact opnemen. Afhankelijk van de aanvraag denken we graag mee.

Presentatiescherm huren voor congres? Vraag vrijblijvend advies aan

Wil je een presentatiescherm huren voor een congres, seminar, symposium, kennissessie of zakelijke bijeenkomst? Stuur ons kort waar het plaatsvindt, hoeveel bezoekers je verwacht, hoe de zaal eruitziet en wat je op het scherm wilt tonen.

Weet je nog niet precies welk scherm je nodig hebt? Geen probleem. Wij helpen je om de aanvraag duidelijk te maken.

Vraag vrijblijvend een presentatiescherm voor je congres aan bij Bano.

Veelgestelde vragen over presentatiescherm huren voor congres

Wat kost een presentatiescherm huren voor een congres?

De kosten hangen af van schermtype, schermformaat, locatie, huurperiode, opbouw, aansluitingen, geluid, livestream en technische ondersteuning.

Welk scherm heb ik nodig voor een congres?

Dat hangt af van het aantal bezoekers, de zaal, kijkafstand, lichtinval en content. Soms is een groot display genoeg, soms is LED of projectie beter.

Is een LED-scherm geschikt voor congressen?

Ja. LED is geschikt voor grotere congressen, veel daglicht, video en podiumopstellingen met meer impact.

Kan projectie ook goed werken op een congres?

Ja, als de ruimte goed te verduisteren is en er voldoende projectieafstand is. In lichte ruimtes is LED of een display vaak sterker.

Kunnen jullie meerdere schermen leveren?

Ja. Bij grote of brede zalen kunnen meerdere schermen nodig zijn voor goede zichtbaarheid.

Kunnen jullie geluid en microfoons leveren?

Ja. Bano levert schermen, geluid, microfoons, podium, verlichting, livestream en opname.

Kunnen jullie presentaties van meerdere sprekers technisch begeleiden?

Ja. We kunnen laptops, presentaties, video’s en sprekerswissels technisch begeleiden.

Kunnen jullie het congres ook livestreamen of opnemen?

Ja. We kunnen schermtechniek combineren met camera’s, microfoons, livestream, opname en regie.

Kunnen jullie alles opbouwen en testen?

Ja. We leveren, plaatsen, sluiten aan, testen beeld en geluid en bouwen na afloop weer af.

Werken jullie alleen in Groningen?

Nee. Bano verhuurt presentatieschermen voor congressen in Groningen, Drenthe, Friesland en andere locaties in Noord-Nederland.